Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekNarodil se v Británii.V roce 1993 absolvoval na Gulldhall School of Music and Drama. Poté prošel několika divadelními soubory a v Londýně si zahrál i v Hamletovi spolu s Ralphem Fiennesem. Kromě divadla se věnuje televizi a filmu, kde se ovšem dosud objevoval jen v malých roličkách. V jeho filmografii najdeme například malou roli po boku Pierce Brosnana v nejnovější adaptaci Robinsona Crusoea a několik britských seriálů. Největším zlomem v jeho kariéře je právě role majora Richarda Winterse v Bratrstvu neohrožených. Zasloužená nominace na Zlatý glóbus pro něj kromě zvýšeného zájmu diváků, udělala novou televizní hvězdu, a filmoví tvůrci v něm objevili především schopného herce. A tak jej budeme moci již příští rok vidět v očekávaném hitu Dreamcatcher, podle románu Stephena Kinga. Damian Lewis si zde zahraje spolu s Morganem Freemanem.
ObrazekPo dokončení střední školy v rodné Iowě studoval na univerzitě Yale, kde byl jedním z jeho spolužáků například Edward Norton. Zde se také začal věnovat herectví a přes několik divadelních spolků se dostal až do Chicaga. Odtud nakonec odešel do Los Angeles, kde se jeho herecká kariéra začala rozvíjet. V roce 1992 debutoval malou roličkou ve filmu Straight Talk. Herecky se začal prosazovat především televizi a nadále pokračoval v práci na divadle. Prvním jeho výrazným filmem byli Swingers. Po roli v populárním seriálu Sex ve městě, dosáhl poměrně velkého úspěchu také s komedií Maléry pana šikuly, kde si vyzkoušel roli naprostého losera po boku Jennifer Aniston. Počínaje rokem 2000, účinkuje také v jiném úspěšném seriálu Praxe. Role kapitána Lewise Nixona v Bratrstvu neohrožených je prozatím vrcholem jeho herecké kariéry, za kterou si vysloužil nominaci na Zlatý Globus.
ObrazekMarka Wahlberga se ve světě showbyznysu pohybuje od mládí, kdy byl spolu s bratrem členem populární chlapecké kapely New Kids On The Block. Ve filmu se začal objevovat v menších roličkách. Zahrál si jednoho z únosců v thrilleru Výkupné, nebo narušeného muže, jenž postřelí Bruce Willise v Šestém smyslu. V očekávaném dramatu Lawrence Kasdana Dreamcatcher se sejde mimo jiné s kolegou z Bratrstva neohrožených Damianem Lewisem.
 

ObrazekAčkoli se narodil v USA, odešel studovat londýnskou Academy of Dramatic Arts an Sciences. Za sebou má řadu divadelních rolí. Jeho filmovým debutem byl „štěk“ v Darkmanovi Sama Raimiho. Následovala řada malých rolí v televizních filmech, hostování v seriálech jako J.A.G. nebo Akta X, občas nějaká ta vedlejší role v celovečerním filmu, jakým byl například Star Trek: První kontakt nebo hororový thriller Dravci. I pro něj se stalo Bratrstvo neohrožených zlomovým bodem v jeho kariéře. Díky této spolupráci dostal možnost zahrát si jednu z vedlejších rolí ve filmu Stevena Spielberga Minority Report. Spolu s kolegou Z Bratrstva neohrožených Donnie Wahlbergem v současnosti účinkuje v novém seriálu Boomtown.

ObrazekMatthew Settle je nejmladším ze 6 sourozenců, které se narodili knězi v Severní Karolíně, odkud se brzy přestěhovali do Tennessee. V 18 letech Matthew opouští rodinu a odchazí do New Yorku, stát se hercem. Šance dostává zpočátku v několika televizních filmech, až v roce 1998 přichází jeho první větší role v druhém dílů Tajemství loňského léta a o 2 roky později se objevuje v Ponorce U-571. O rok později potom příchází role kapitána Ronalda Speirse v seriálu Bratrstvo neohrožených, který mu částečně díky jeho skvěle zahranému charakteru otevírá dvěře k větším rolím například po boku Ashley Judd a Sandry Bullock ve filmu Podivná tajemství. Matthew je svobodný a žije v Los Angels

ObrazekSeržant Malarkey byl jednou z nejvýraznějších postav seriálu Bratrstvo neohrožených. Ještě předtím než však získal tuto roli prošel si celou řadou menších a bezvýznamějších úloh. Narodil se manželům Pam a Rickovi Grimesovým v roce 1971. Jeho rodičem byli původem na půl italové a irové a už od mladí měl hudební sklony kterých se drží jako zpěvák a skladatel dodnes, což zůžitkoval ve skupině 30 Odd Foot of Grunts, která mimo jiné nahrála jednu ze skladeb k filmu Mystery, Aljaška ve kterém si Scott zahrál. Ještě než však prišla tato role, objevuje se mladý, tehdy 15 letý Scotty ve filmu Critters a o 2 roky později i v jeho druhém dílu. Zajímavé zkušenosti mu přínáší také filmy Žáby, aby si ho díky této roli všiml režisér Tony Scott a nabídl mu roli ve filmu Krvavý příliv. Rok 2001 je pro tohoto herce zlomový a objevuje se v Bratrstvu, kde vyniká a otevírá se mu cesta do Hollywoodu. V minulém roce se objevuje v hlavní roli filmu Strážce snů a chystá další.

ObrazekNarozen v Kalifornii, kde vyrůstal a kde také jeho otec podnikal v letecké dopravě. Vlastnil malou společnost, která podnikala okrůžní lety. Díky tomu také Eion přičichl k létání a do jisté doby se chtěl stát pilotem. Kdyby se nestal pilotem, byl by dnes nejspíš hráčem baseballu. Na střední škole nastupuje do hereckého kroužku a mění svoje sny a plány. Herectví se mu líbí a po střední škole odchází na American Academy of Dramatic Arts do New Yorku. Poprvé se před kamerou objevuje v roce 1997 ve snímku Lepší místo a už o dva roky později se stavá součástí natáčení Klubu rváčů, aby tak oběma nohama vstoupil do Hollywoodu a v roce 2000 si zahrál svou první větší roli ve filmu Na pokraji slávy. I díky tomuto filmu získává pozornost Toma Hankse a v roce 2001 natáčí v Evropě Bratrstvo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vojak

(Viktoria, 21. 3. 2010 16:32)

jeto super že sa to dá natáčat tento film.